Sari la conținut

De evitat: site-uri, persoane, magazine, discoteci...


sebi

Postări Recomandate

"Dumnealui" este membru pe forumul nostru sub nickname-ul de @Vasile2009.

Poate e mai indicat sa postam despre Vasile si (ne)seriozitatea lui la topicul Respectul fata de membrii forumului.. (Nu de alta dar adminul nu a agreat topicul sub acelasi nume cu acesta si e dreptul lui sa actioneze cum crede de cuviinta.Poate acolo va lasa discutia sa continuie)

In al doilea rand, nu ne-ai spus daca proiectul vostru/munca voastra il (o) foloseste azi in scopuri comerciale (adica daca vinde kituri proiectate/muncite de voi)

In al treilea rand, imi pare rau ca nu am apucat sa-i citesc postul. Sunt convins ca era plin de scuze si smerenie. mocking.gif

In al patrulea rand, nu pot accesa linkul din postarea ta. Why ?

Numai bine.

Editat de SIG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"Dumnealui" este membru pe forumul nostru sub nickname-ul de @Vasile2009.

Poate e mai indicat sa postam despre Vasile si (ne)seriozitatea lui la topicul Respectul fata de membrii forumului.. (Nu de alta dar adminul nu a agreat topicul sub acelasi nume cu acesta si e dreptul lui sa actioneze cum crede de cuviinta.Poate acolo va lasa discutia sa continuie)

In al doilea rand, nu ne-ai spus daca proiectul vostru/munca voastra il (o) foloseste azi in scopuri comerciale (adica daca vinde kituri proiectate/muncite de voi)

In al treilea rand, imi pare rau ca nu am apucat sa-i citesc postul. Sunt convins ca era plin de scuze si smerenie. mocking.gif

In al patrulea rand, nu pot accesa linkul din postarea ta. Why ?

Numai bine.

 

"Dumnealui" a raspuns acum cateva saptamani adresand urari de bine si trimiteri la origine tuturor celor pe care ii priveste ce face el si din ce face bani.

desigur ca proiectele facute de cei ca noi care au pus botul la tampeniile lui sunt folosite DOAR in scopuri comerciale. VIDE, da, si nu numai cele facute de noi ci si de altii. credeai cumva ca doneaza banii vreunei institutii de caritate. si mai pretinde acolo ca a si platit 25 milioane pe proiectul ala de sursa. cui a dat banii? ca cel care a facut proiectul sigur nu a primit un leu. si acuma sa fim seriosi. de unde a scos el 25 mil. e rupt in cuur de sarantoc ce este. cei care il cunosc pot confirma asta.

ca sa vezi linkul inlocuieste kkt cu e l fo rum (adminul stie el ce stie cand a inlocuit numele e lf or um cu kkt )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu agreez boicotul acesta, reciproc, cand am vrut sa dau o trimitere pe acest forum din celalalt,aparea http://www.spam.ro/.

 

Domnilor, cred ca am mai spus-o si cu alta ocazie, de fapt ii faceti un serviciu respectivului Vasile, tot vorbind despre el ii sporiti notorietatea, buna sau rea. Daca e asa cum spuneti, e doar un gainar ca oricare altul, tara asta e plina (din pacate) de ei. Eventual sa creeze cineva un topic " DE EVITAT " unde sa posteze (motivat) nume de persoane, magazine (on-line sau nu), site-uri, birturi, discoteci. Ce ziceti de idee ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, cred ca am mai spus-o si cu alta ocazie, de fapt ii faceti un serviciu respectivului Vasile,

Deoarece m-ati citat,ma simt dator sa raspund.Eu m-am referit la boicotul reciproc intre cele doua forumuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, cred ca am mai spus-o si cu alta ocazie, de fapt ii faceti un serviciu respectivului Vasile, tot vorbind despre el ii sporiti notorietatea, buna sau rea. Daca e asa cum spuneti, e doar un gainar ca oricare altul, tara asta e plina (din pacate) de ei. Eventual sa creeze cineva un topic " DE EVITAT " unde sa posteze (motivat) nume de persoane, magazine (on-line sau nu), site-uri, birturi, discoteci. Ce ziceti de idee ?

 

@betamax, ideea realizarii unui topic "DE EVITAT" este o idee buna. Observ ca sunt cativa utilizatori care tin mortis la realizarea unui topic despre asa ceva (inclusiv despre "Vasile").

Sa stiti ca topicul "vechi" despre Vasile nu este sters - este doar invizibil (au fost sterse doar interventiile inutile si nepoliticoase ale sale).

 

Propun utilizatorilor acestui forum sa schimbam denumirea acestui topic (spre exemplu in: "De evitat: site-uri, persoane, magazine, discoteci..."). Dupa aceea am sa-l fac sticky astfel incat, daca mai are cineva vreo nemultumire pe parcurs, sa vada topicul si sa nu mai deschida alt topic identic.

 

Totodata, as dori sa va mai spun ca in noul topic se vor regasi si discutiile "vechi".

 

Sper ca odata cu infaptuirea acestui topic sa multumesc "pe toata lumea". Sper...!

 

@SIG, nu poti fi sigur 100% ca utilizatorul @Vasile2009 este chiar Vasile, atat timp cat IP-ul cu care s-a inregistrat NU este din Bucuresti (reteua RDS Bihor, probabil orasul Deva!). Avand in vedere ca utilizatorul Vasile2009 s-a inregistrat pe forum in data de 2 iunie 2009 si are pana in prezent 0 posturi, orice este posibil. Oricum, intr-un viitor apropiat am sa introduc o optiune de stergere a tuturor utilizatorilor care nu au postat in forum in maxim 15 de zile (odata cu acest lucru se vor bana si adresa de e-mail a utilizatorului respectiv).

 

@drl,

te rog sa nu mai "jonglezi" cu IP-uri (China, USA...). Nu pot sa neg spusele tale - posibil sa fie adevarate! - momentan nu ai nici macar un alibi care sa dovedeasca autenticitatea lor, asa ca incearca sa vii cu dovezi (ma refer la proiectul ala de 25milioane si altele asemenea, deci nu persoana Vasile, care o stim cu toti cum e - din experientele forumiste). In plus, incearca sa postezi "link-uri web functionabile" chiar si cu modificari.

Multumesc de intelegere si

 

Numai Bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot din categoria " de evitat" sunt si fake-urile Sony DVX- 700 si DVX-800

Acu' un an acostau tiganii lumea pe strada prin zona pe la mine dar cred ca se poate generaliza la nivel national.

Nevasta-mea se numara printre cei pacaliti.(500 RON). Au imbrobodit-o ca e furata din Metro si ca valoreaza peste 1.000 RON . Au aratat si ceva hartie din Metro cu un asemenea pret,etc. Ce mai, au imbrobodit-o si nevasta-mea a crezut ca-mi face o surpriza beton. A si fost beton. greeting.gif

De atunci le dau suturi in fund astora cand ii vad pe strada ca mai vor sa pacaleasca si pe altii. :biggrin:

Editat de SIG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece m-ati citat,ma simt dator sa raspund.Eu m-am referit la boicotul reciproc intre cele doua forumuri.

 

Sorry, Miron, citatul a fost dat din graba, nu avea, intr-adevar legatura cu ceea ce spuneam eu. Mea culpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca fiecare vizitator care vine aici si a avut vreo nemultumire sa posteze degajat problema personala. Dar va rog sa nu exagerati pt. ca altfel ma simt nevoit sa inchid acest topic.

 

http://www.legi-internet.ro/articole-drept...ternet.html#273

http://www.legi-internet.ro/legislatie-itc...r-personal.html

 

eu l-as inchide ca-i gheata subtire.

Salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa actionam in sensul spuselor tale , ar trebui sa inchidem de ex. si topicul de aici:

http://www.forum.tehnium-azi.ro/discutii_l...riam-t2192.html ,

in care il faci printre altele pedofil pe M.J. si nu ai adus dovezi in acest sens. smile.gif

E bine insa ca ai reamintit un lucru pe care trebuie sa nu-l uite userii:

Forumul solicita userilor sa se abtina de la manifestari imorale sau care pot cadea sub incidenta legii. Raspunderea de ordin moral si juridic le revine in exclusivitate pentru afirmatiile facute pe acest forum.

Aceste aspecte sunt incluse in Regulamentul intern al forumului, regulament care poate deveni cu atat mai restrictiv cu cat userii dau dovada de lipsa celor 7 ani de acasa. :hi:

Numai bine.

 

P.S.

in acelasi timp insa nu inteleg de ce sa nu fie informata lumea de ce tepe, minciuni, sa se fereasca. unknown.gif

Editat de SIG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in care il faci printre altele pedofil , pe M.J. si nu ai adus dovezi in acest sens. smile.gif

sa m-apuc acum de dovezile livrate deja de alti?

http://www.vanityfair.com/online/politics/...cts-remain.html

s-apucat si de voodoo si-a vrut sa-si omoare adversari:

http://www.nicenetruth.com/home/2009/06/fl...erg-geffen.html

le traduc, de vrei, ca de dovezi s-au apucat avocati si jurnalisti. Cert este c-a fost pedofil si-a escrocat angajatii, ca i s-a inchis neverland!

 

aici citesti despre el fapte si nu zvonuri.

And a member of the Los Angeles district attorney's office tells Vanity Fair that Jackson paid for the silence of not one but at least 10 pre-pubescent boys

http://en.wikipedia.org/wiki/1993_child_se...Michael_Jackson

Salut! ;)

Editat de oneloco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Denuntatorul Jordan Chandler recunoaste ca a mintit in ce priveste abuzul sexual.

Jordan Chandler admits he lied about Michael Jackson??

Tu continui sa ramai convins ?

Cred ca discutia o vom permuta in topicul dedicat, aici suntem cam OFF-topic. hi.gif

 

discutia asta n-am luat-o io d-acolo. Iiti dau un milion si recunosti c-ai mintit, ei? :)

Editat de oneloco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cu alte cuvinte, OBEY !

Este evidenta dorinta autoritatilor de orice fel si din orice parte a lumii de a reglementa si controla absolut tot. Si, ca de obicei, noi romanii suntem mai catolici decat Papa.

Ma voi referi la primul link, cel cu Urs Maier. Autorul considera ca victima este arbitrul ca i s-a sifonat viata intima. Si asta doar in mod virtual (la urma urmei putea sa-si schimbe adresa de mail si sa nu citesca "urarile") Dar el ne-a prejudiciat pe noi in mod real, echipa a pierdut calificarea si implicit bani, deci exista si un aspect material, nu doar acela de deteriorare a imaginii sau de frustrare a suporterilor, aspecte mai greu masurabile. Dar la noi, "tot victima e bietul lup si mielul vesnic vinovat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

m-am fript destul de urat cu cei de la adelectrocom (sunt o firma din bucuresti care importa componente electronice de la TME), mi-au venit 2 amplifuri la facut si le unu mi-au trimis doar pnp-urile, si la celalt npn-urile, daca le-am trimis mail mi-au raspuns asa in doru lelii numa sa nu zic ce nu mi-au raspuns, evitand raspunsul, daca i-am sunat mi-a raspuns ghivuta, precupeata, care ma facut cu ou si cu otet, a inceput vaca sa zbiere la mine, a si pnp-urile mi le-au trimis cu aprox 32-35% mai scumpe decat pretul din comanda mea (diferenta nu a fost mare, 10 lei, dar daca la 10 clienti pierzi cate 10 lei la piese, si inca 10 la transport parca se fac vre-o 200 de lei), ce le-am reprosat eu a fost ca nu m-au anuntat ca nu au piesele pe stoc pentru a putea alege alternativa, si bomboana de pe coliva, cica factura defapt era o foaie scrisa la calculator cu toate produsele insirate. Asa n-am ce zice produsele au venit cat de cat impachetate separat, si pe cutie au pus scoci din greu, termenul iarasi a fost destul de lung 2 saptamani aproape, m-au calct rau de tot pe coada, astazi probabil ca ii voi reclama la protectia consumatorului, la faza cu telefonul chiar m-am simtit umilit, pe banii mei zdreanta ma facea troaca de porci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock