Sari la conținut
sebi

De evitat: site-uri, persoane, magazine, discoteci...

Postări Recomandate

Topicul acesta il voi lasa deschis cel mult 24 de ore dupa care il voi inchide, din cauza ca are dreptate dl. miron1947 cea a spus in postul nr.11 de mai sus. Asadar, in aceste 24 de ore spuneti ce mai trebuie de spus.

Numai bine

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce justitie este aceea care asculta pledoaria/argumentele,unei singure parti implicate?

Din nefericire cea Romaneasca , nu odata au fost asemenea cazuri , oricum nu am incredere in justitia Romaneasca . Sper ca nu v-ati suparat , aveti dreptate , cu toate ca am fost si eu banat de pe e*****m-ul lui Vasile si era o mica rabufnire a unor reminiscente ale amintirilor mele . Poate ca am cam aberat dar asta simt ! Sanatate !

Topicul acesta il voi lasa deschis cel mult 24 de ore dupa care il voi inchide, din cauza ca are dreptate dl. miron1947 cea a spus in postul nr.11 de mai sus. Asadar, in aceste 24 de ore spuneti ce mai trebuie de spus.

Numai bine

De acord si eu in totalitate . A fost un topic ironico-amuzanto-realistico-aberant . Pe mine ma destins .

Numai bine !

Editat de B?RBOS RADU IOAN

Partajează acest post

Link spre post
Nu-mi pare corecta,o discutie despre cineva,in lipsa persoanei in cauza.Seamana a barfa in forma aceasta,fara ca cel in cauza sa poata raspunde acuzelor,cu argumentele lui.

Dar cine il opreste d-l Miron sa isi astearna replica la ce spun nu doar eu,nu doar doi,ci mai multi romani in acest topic despre el? Nu este banat, poate oricand sa isi expuna argumentele pro sau scuzele care le datoreaza multora.

Admin, de ce sa inchizi topicul ? El te-a ironizat taraneste pe forumul lui,ca pe multi altii dealtfel. Nu esti Mesia sa intorci celalalt obraz cand cineva te scuipa.De ce sa nu stie lumea cine este de fapt ?

Nu putem fi acuzati de subiectivism.Userul @drl si-a exprimat de unul singur parerea fata de Vasile.L-a obligat cineva ?Eu sigur nu.

Deci, parerea mea este ca faceti o greseala daca inchideti topicul. Dimpotriva,faceti-l sticky.

Editat de SIG

Partajează acest post

Link spre post
Nu-mi pare corecta,o discutie despre cineva,in lipsa persoanei in cauza.Seamana a barfa in forma aceasta,fara ca cel in cauza sa poata raspunde acuzelor,cu argumentele lui.

dar vi se pare corect cum a reactionat si reactioneaza el de fiecare data cu oricine incearca sa discute despre un subiect care pe el il deranjeaza ? hai sa fim corecti si sa nu il barfim ca nu e frumos. dar daca vom deschide un topic la sectiunea potrivita pe forumul lui, in care ne vom manifesta nemultumirea fata de vreo actiune a lui, produs vandut sau orice altceva vom fi banati instant, sters userul, banata toata clasa de ip-uri. asta e dreptate ? sau inca sperati ca va apare stimabilul vasile si va marturisi totul, cum pe cine si cu cat a inselat, va posta o lista cu numele adresa si nr. de tel. a celor pagubiti? praising.gif sau va nega totul cu nesimtirea lui caracteristica, sau mai precis nici nu va aparea pentru ca nu ii pasa, lumea deja stie ce fel de "om" este.

multi dintre userii de pe acest forum au fost batjocoriti de catre el si sleahta lui de moderatori (vezi eroul Sorteh, si felul in care s-a comportat cu unii dupa ce le-a luat banii pe cablaje la Quad, o alta mare tzeapa pusa la cale de vasile din umbra, si scoasa la inaintare de catre vitejii lui)

poate unii citind topicul vor fi mai precauti si nu vor mai pica in plasa lui data viitoare. am cautat cu atentie pe forumul lui si am observat ca de curand a sters chiar toate topicurile in care existau discutiile legate de serviciile cerute de el catre studentii pe care nu i-a mai platit nici in ziua de azi. sa privim partea buna a lucrurilor: poate ei vor citi topicul si vor posta proiectele facute pentru el aici, pe care nu si-au luat niciodata banii promisi. tot pana nu demult pe site-ul cu magazinul lui online era scris la conditii, printre alte prostii, ceva de genul: "daca vi se intampla ceva din cauza intrebuintarii produselor noastre nu este din cauza noastra, daca muriti, se intampla din prostia voastra". sa fie asta un nou model de respect pentru "clientul nostru, stapanul nostru" ?

se pare ca unii care au picat in plasa lui nu au stat pe loc si au actionat deja. motiv pentru care in scurt timp va fi nevoit sa isi suspende activitatea. tot pe site-ul lui puteti citi asta.

nu vad motiv sa inchideti topicul, ba din contra, ati putea sa deschideti un poll chiar.

Partajează acest post

Link spre post

Citind ultimilte interventii am hotarat sa nu mai inchid topicul dar nici nu o sa-l fac Sticky. Am sa-l las in forma asta ca fiecare vizitator care vine aici si a avut vreo nemultumire sa posteze degajat problema personala. Dar va rog sa nu exagerati pt. ca altfel ma simt nevoit sa inchid acest topic.

Multumesc de intelegere si numai bine.

Partajează acest post

Link spre post

drl,

Vasile este cumva si proprietarul site-ului sau forumului hi-fi multimedia ?

In afara de cativa insi de pe site lui de electronica care am vazut ca raspund la probleme mai mult sau mai putin corect - dar nici unul de acolo nu a atins nivelul lu donpetru la raspunsuri - in rest, forumu lui Vasile, e egal cu... 0. A devenit un fel de OTV a electronicii unde se vorbeste numai de Elodia, adica firma lui. rofl2.gif

p.s. ma scuzati ca am exagerat, dar deja nu mai intrasem demult pe forum si simteam nevoia sa ma destind. ///////// good2.gif

Partajează acest post

Link spre post
multi dintre userii de pe acest forum au fost batjocoriti de catre el si sleahta lui de moderatori .

Dar atunci,noi, cu ce suntem mai buni,daca procedam la fel?

Nu este banat, poate oricand sa isi expuna argumentele pro sau scuzele care le datoreaza multora.

Atunci, normal ar fi, sa-l invitati la discutie aici.

Editat de miron1947

Partajează acest post

Link spre post
Dar atunci,noi, cu ce suntem mai buni,daca procedam la fel?

Atunci, normal ar fi, sa-l invitati la discutie aici.

Nu datorita faptului ca sant bun prieten cu Domnul miron1947 pe care nu doresc sa-l contrazic sau necajesc deoarece ii port un mare respect si stima dar are Perfecta Dreptate !

Partajează acest post

Link spre post

despre seriozitatea lui as vrea sa adaug un incident petrecut acum un an.vorbesc cu vasile sa-mi trimita si mie 2 cablaje de av400,au trecut 2 saptamini si nimic am astepta o luna si tot nimic au venit alea la mine cum vine bunicul de pe lumea ailalta

Partajează acest post

Link spre post

Presupun ca v-ati inteles in prealabil la conditiile de livrare,ti-a promis adica, si totusi nu ti le-a livrat ?

Partajează acest post

Link spre post

Am si eu cont pe acel forum...Cum s-a mai spus...Sa mai invat si eu cate ceva...Mai pe toate forumurile este macar un "carturar"...Sincer, nu critic pe nimeni, numai ca, am primit si raspunsuri bune,incheiat tranzactii cu succes,acolo, nu neaparat de la dl. Vasile, care pana la urma, meritul lui ca are cu ce sa faca un ban...

Editat de harry

Partajează acest post

Link spre post

Dar cine e, pana la urma, Vasile asta ? Eu n-am auzit de el, dati-mi si mie, va rog, adresa lui sa vad si eu despre ce (sau cine) e vorba.

Editat de betamax

Partajează acest post

Link spre post
Dar cine e, pana la urma, Vasile asta ? Eu n-am auzit de el, dati-mi si mie, va rog, adresa lui sa vad si eu despre ce (sau cine) e vorba.

Buna ! Este un "individ" desi aici gresesc deoarece fiecare om are o personalitate si este implicit o "persoana" , prefer insa sa-l numesc "individ" al "marei" mase ! Este detinatorul E*****M si al magazinului online H*-**D

Partajează acest post

Link spre post
Buna ! Este un "individ" desi aici gresesc deoarece fiecare om are o personalitate si este implicit o "persoana" , prefer insa sa-l numesc "individ" al "marei" mase ! Este detinatorul E*****M si al magazinului online H*-**D

Multumesc, intre timp m-am lamurit. I-am si vizitat domeniul, nu mi s-a parut nimic suspect la prima citire, iar a doua nu cred ca va avea loc. Asa ca, in ceea ce ma priveste, nu comentez. Cred doar ca ii acordati prea multa atentie si daca insistati, ii faceti de fapt un serviciu. Este o metoda in politica : nu conteaza cum se vorbeste despre tine, ci faptul ca se vorbeste despre tine (cel mai bun exemplu: Becali).

Partajează acest post

Link spre post

Revin si redeschid topicul, care vad ca a fost inchis fara nici o explicatie acum cateva saptamani.

as aprecia daca de data asta adminul nu il va inchide si va lasa deschis, fiind unicul loc in care oamenii pot sa isi exprime parerea si adevarul sa iasa la iveala. si pentru ca "fapte nu vorbe" face mai mult decat orice, uite aici:

http://kkt/viewtopic.php?f=5&am...=a&start=30

"

Subiectul mesajului: Scris: Mie Sep 13, 2006 9:16 pm

la 25 de mil cat am dat eu proiectatul la schema aia... nu prea cred, chiar notatia de pe cip va fi stearsa si este facuta cu un cip destul de exotic.

Subiectul mesajului: Scris: Joi Sep 14, 2006 4:30 pm

Stau prost cu timpul si asa ca fac o propunere...

Cine vrea sa proiecteze cablajul pentru acest amplif ?

In schimb ii ofer toate piesele(inclusiv cablajul proiectat de el facut la fabrica) ca sa-si faca si el unu stereo.

Cine se baga ?

"

pe vremea aia eram student la IPB, electronica. eu si cu un coleg, am acceptat proiectul si ne-am apucat de lucru. sursa de alimentare a fost facuta si terminata de colegul meu, amplificatorul de mine.

NU AM PRIMIT ABSOLUT NICI UN BAN DE LA MIZERABIL, MAI MULT TOATE COMPONENTELE SI CABLAJELE AU FOST PE CHELTUIALA NOASTRA. proiectul sursei de alimentare i l-am dat complet documentat, fiind proiect de semestru la disciplina electroalimentare, si facut de nota 10. pentru proiectul amplificatorului am lucrat cateva saptamani si am cumparat din banii mei toate componentele. de la el am primit doar UN SINGUR TOR DE FERITA pe care si in ziua de azi imi scoate ochii ca nu l-am platit, desi proiectul cu torul ala cu tot la el este si in ziua de azi.

unii dintre utilizatorii forumului au carcotit ca nu este corect daca nu il invitam si pe el la discutii. i-am trimis un mail acu o luna sa scrie si el parerea aici. si cred ca ati vazut cu totii ce si cum a raspuns.

la momentul potrivit am sa dau si nume. dar pana atunci, dati dovada de dreptate si lasati topicul in picioare.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.