Jump to content
sebi

De evitat: site-uri, persoane, magazine, discoteci...

Recommended Posts

Scuze de off topic,dar in primul rand,de ce nu pot vedea pozele atasate ? (mai jos este un printscreen cum se vede la mine)

In al doilea rand cine e Vasile ? Vasile varu' lui Jiji ? (behehe)

Nu stiu de ce nu poti vedea pozele. Poate e din cauza browserului. Mai are cineva astfel de probleme?

Vasile este Vasile Petreus, cel care a "creat" IPA400. (plecand de la schema AV400)

Edited by donpetru

In al doilea rand cine e Vasile ? Vasile varu' lui Jiji ? (behehe)

raspuns simpu: UN GUNOI !

asta o stiu multi, dar tot ii dau limbi in KKKKKKKKK, mai ales de cand da pomana la prietenii lui cate 50 USD lunar.

un analfabet. cum bine a zis careva aici, el a copiat doar AV400. si ca sa fiu mai exact nici macar el. a prostit niste studenti la vremea aceea cu 150.000 (15lei) pentru asta, dar nu a platit nici in zia de azi. asa face si in continuare cu cei pe care ii "angajeaza" sa ii faca proiectele. gaseste scuze de fiecare data sa nu ii plateasca. AVIZ CELOR CARE CAD IN PLASA LUI !

de promisiuni ii sunt pline buzunarele, dar cand e vorba de plata, din KKKKKKKKK. vinde cacaturi de cea mai proasta calitate, "vaporisme" la pret de avion. a umplut tara de gunoaie si continua sa faca asta. trage tzepe la greu celor care cumpara de la el. vinde cam orice se poate: de la parfumuri cu fermoni la difuzoare, cnc-uri si lampiz(d)ere.

Din pacate si eu stiu cine este Vasile. Intrebasem doar retoric.

Iti dau dreptate nu din invidie,nu din rea vointa,ci pur si simplu din atitudinea lui de Jijist lipsit de orice urma de bune maniere de pe forumul lui.

Edited by SIG

OFFTOPIC. Ultimile doua posturi, inclusiv al meu, se vor muta in curand la arhiva.

Multumesc de intelegere.

P.S.

@drl, @SIG, cu siguranta aveti dreptate dar nu este topicul potrivit sa ne manifestam opiniile astea. Era parca un topic la Discutii libere sau Site&Forum Feedback! scratchchin.gif

eu cred ca aceste posturi ar trebui pastrate, chiar daca ar fi mutate intr-un alt topic. sau de ce nu, sa deschidem un topic in sectiunea feedback in care sa scriem opinii despre cine si de ce sa ne ferim. poate fi de folos pentru cei care sunt pe cale sa o muste de la astfel de persoane. tine cont ca pe forumul lui nu ai nici o sansa sa scrii asa ceva despre el, dar multi utilizatori de acolo sunt inregistrati si aici, si pot sa afle adevarul despre "guru electronicii" la care toti ii se pleaca sa ii pupe picioarele nespalate. pacat ca in tara asta ne conduc astfel de oameni. am citit cu atentie multe din topicurile scrise de el si 80% sunt reclame la mizeriile care el le vinde pe site iar restul de 20% sunt batjocura la adresa userilor mai mult sau mai putin incepatori.

donpetru, n-ar fi rau sa iti citeasca el si cateva din posturile tale, cred ca ar avea destule de invatat. dar cred ca nu o face pentru ca nu intelege mare lucru din ce ai scris, sa nu uitam educatia cu care este "dotat".

la stana la oi nu se cere facultate. probabil forumul e pentru el tot o stana, dance2.gif

Eu sunt unul dintre userii de pe toate forumurile de electronica gasite,inclusiv elf.Nu cunosc pe nimeni din moderatori,nu am avut vreo tangenta cu vreo unul,m-am logat doar din dorinta de a invata cate ceva si a gasi informatia dorita in cel mai scurt timp.Aici,Dl.Donpetru,mi-a raspuns de fiecare data civilizat si detaliat,apreciez asta.Nu il cunosc pe Dl.Vasile,dar fiind atat de popular,cred ca e destul de bun la electronica,nu?Reamintesc ca nu il cunosc si nu am cumparat nimic de la dumnealui.Vad ca voi stiti mai multe amanunte despre ''concurenta''...Pentru mine,pana in momentul in care ma va jigni,imi va raspunde asa...in dorul lelii,imi va trage clapa la vreo afacere (daca va fi),toata lumea imi e egala.Cred ca si de la dumnealui am de invatat.Chiar daca se vorbeste asa dur despre el.

Dar e bine de stiut unele lucruri...

Pe respectivul Vasile il cunosc si eu , il tin minte de cand ma banat ca am spus unele adevaruri despre ""una si . . . alta"" !

Face-ti un topic dedicat si spune-ti lucruri concrete,asta e cea mai buna solutie.Parerea mea.

Nu il cunosc pe Dl.Vasile,dar fiind atat de popular,cred ca e destul de bun la electronica,nu?Reamintesc ca nu il cunosc si nu am cumparat nimic de la dumnealui.Vad ca voi stiti mai multe amanunte despre ''concurenta''...

asta vrea sa fie o gluma, ca e destul de bun la electronica ? praising.gif cauta cu atentie pe forumul lui posturile in care zice chiar el ca habar nu are de asta si aia, si o sa iti dai seama singur. daca nu, hai sa iti explic eu cum sta treaba: un muncitor de la un combinat chimic ramas pe drumuri dupa restructurari si care facea cate un ban in weekend cand mergea acasa la tara si mai ducea cateva piese cumparate de pe Maica Domnului si le vindea la suprapret celor care cumparau de la el, s-a gandit intr-o zi sa faca un fourm. evident nu l-a dus capul, pentru ca era total pe dinafara si cu electronica si cu IT-ul, si a "angajat" niste studenti sa se ocupe de asta, carora le-a promis marea cu sarea si nu le-a dat nimic nici in ziua de azi. pe urma a inceput sa colectioneze moderatori, si sa bage topicuri la gramada, sa fie trafic, sa prosteasca pe cei care cer servicii de publicitate, si implicit sa faca bani din asta. a prostit pe toti cei cu care a lucrat, de aceea acum "echipa" lui e formata doar din el si cu persoana sa. de la studentii care proiectau cablajele, la cei care le lipeau, cei care cumparau, toti au luat tzeapa rand pe rand. poate trebuia sa se trezeasca cineva sa spuna asta, nu-i asa ?

ca o paranteza, daca avea macar cunostinte minime de electronica, posturile lui aratau altfel, nu doar critici si publicitate.

pe langa asta, a deschis si un shop online unde vinde cam orice se gaseste de cumparat la Kg sau chiar de pomana pe afara. difuzoare, tranzistori copiati, amplificatoare de masina, si mai nou CNC-uri. pe alte shopuri vinde cam orice, de la parfumuri, chiloti, anvelope auto, lampiz(d)ere.

de unde s-a ajuns la concluzia ca este un GUNOI ? din simplul motiv ca nu este serios, minte clientii, minte si trage tzepe la toti cei cu care colaboreaza, iar cand cineva incearca sa spuna ceva sau sa ii atraga atentia, este imediat banat, sterse toate posturile sale, ip-ul banat si chiar toata clasa de ip-uri (adica nu mai poata accesa forumul nici un utilizator de la acelasi internet provider). oare de ce face asta daca e asa cinstit si corect ? de ce se teme ? sa nu se afle ce mizerii stau in spatele afacerii lui ? ia incearca tu sa scrii ca esti nemultumit de vreun produs de-al lui si vezi ce se intampla.

altii care s-au prins mai repede de ce fel de persoana este vorba, si-au luat deja masuri de precautie. vezi cazul softpedia:

parerea mea e ca felul in care Donpetru abordeaza userii si subiectele ii va aduce mult mai mult succes in viitor. doar ca oamenii trebuiesc treziti la realitate si aduci cu picioarele pe pamant.

asta vrea sa fie o gluma, ca e destul de bun la electronica ? praising.gif cauta cu atentie pe forumul lui posturile in care zice chiar el ca habar nu are de asta si aia, si o sa iti dai seama singur. daca nu, hai sa iti explic eu cum sta treaba: un muncitor de la un combinat chimic ramas pe drumuri dupa restructurari si care facea cate un ban in weekend cand mergea acasa la tara si mai ducea cateva piese cumparate de pe Maica Domnului si le vindea la suprapret celor care cumparau de la el, s-a gandit intr-o zi sa faca un fourm. evident nu l-a dus capul, pentru ca era total pe dinafara si cu electronica si cu IT-ul, si a "angajat" niste studenti sa se ocupe de asta, carora le-a promis marea cu sarea si nu le-a dat nimic nici in ziua de azi. pe urma a inceput sa colectioneze moderatori, si sa bage topicuri la gramada, sa fie trafic, sa prosteasca pe cei care cer servicii de publicitate, si implicit sa faca bani din asta. a prostit pe toti cei cu care a lucrat, de aceea acum "echipa" lui e formata doar din el si cu persoana sa. de la studentii care proiectau cablajele, la cei care le lipeau, cei care cumparau, toti au luat tzeapa rand pe rand. poate trebuia sa se trezeasca cineva sa spuna asta, nu-i asa ?

ca o paranteza, daca avea macar cunostinte minime de electronica, posturile lui aratau altfel, nu doar critici si publicitate.

pe langa asta, a deschis si un shop online unde vinde cam orice se gaseste de cumparat la Kg sau chiar de pomana pe afara. difuzoare, tranzistori copiati, amplificatoare de masina, si mai nou CNC-uri. pe alte shopuri vinde cam orice, de la parfumuri, chiloti, anvelope auto, lampiz(d)ere.

de unde s-a ajuns la concluzia ca este un GUNOI ? din simplul motiv ca nu este serios, minte clientii, minte si trage tzepe la toti cei cu care colaboreaza, iar cand cineva incearca sa spuna ceva sau sa ii atraga atentia, este imediat banat, sterse toate posturile sale, ip-ul banat si chiar toata clasa de ip-uri (adica nu mai poata accesa forumul nici un utilizator de la acelasi internet provider). oare de ce face asta daca e asa cinstit si corect ? de ce se teme ? sa nu se afle ce mizerii stau in spatele afacerii lui ? ia incearca tu sa scrii ca esti nemultumit de vreun produs de-al lui si vezi ce se intampla.

altii care s-au prins mai repede de ce fel de persoana este vorba, si-au luat deja masuri de precautie. vezi cazul softpedia:

parerea mea e ca felul in care Donpetru abordeaza userii si subiectele ii va aduce mult mai mult succes in viitor. doar ca oamenii trebuiesc treziti la realitate si aduci cu picioarele pe pamant.

IN-CRE-DI-BIL !!!

Ce s-a intamplat cu softpedia cu cazul in speta?

Nu cred ca exista termen de comparatie in nici o privinta intre vasile si Donpetru .

Donpetru is the man ! dance2.gif drink4.gif helloooo.gif first.gif band.gif

Edited by B?RBOS RADU IOAN

Nu-mi pare corecta,o discutie despre cineva,in lipsa persoanei in cauza.Seamana a barfa in forma aceasta,fara ca cel in cauza sa poata raspunde acuzelor,cu argumentele lui.

Edited by miron1947

Nu ma gandeam sa vad un topic de asta aici. Nu e rau, dar nu e nici bine. Prefer sa ma abtin.

Cat despre 50USD care ii da Vasile pe forum, e o poanta buna, de adormit copii. Omul ala de avea banii astia nu lasa forumului lui pe structura PHPBB (care este free), ci cauta ceva mai serios si sigur, la traficul pe care il are acum. Nu isi permite donpetru sa dea bani astia cu toate ca a avut banii sa cumpere licienta la un forum de renume (pe care il foloseste si NASA) - ma refer la IPB, si are bani Vasile????????

Nu va uitati la reclame, pt. ca, din ce mi-a spus donpetru, firmele care accepta banere de alea pe site, doresc o colaborare, de genul, sa cumperi marfa de la ei de "x" lei. Cum forumul tehnium azi nu are niciun magazin propriu (poate isi face donpetru unul?!!!!), si pt. ca sponsorizarea unei revistei nu se face cu doi lei, multe firme nu au acceptat oferta de publicitate facuta de Tehnium Azi (chiar daca nu era foarte scumpa - poate o face mai ieftina adminul dar ma cam indoiesc!!!). Asa cum am spus candva pe forumul de la bestjobs sau e-jobs (nu mai tin minte exact), multi patroni care vand piese electronice au un profit minimal si incearca sa-l maximizeze prin orice mijloace, ca de exemplu: sa faca reclama moaca pe forumuri de profil s.a.m.d. Daca totul merge moaca de ce sa dea bani. Crezi ca daca le aduci clienti moaca va fi mai bine pentru site-ul Tehnium Azi ???? Nu. Nici macar nu iti multumesc. Toti patroni cauta oameni foarte bine pregatiti care sa munceasca pe doi lei, ca sa nu spun degeaba. S-ar putea ca Vasile sa faca parte din categoria asta de patroni!!!

BAFTA! Si cred ca ar trebui sa vb. nu numai de Vasile. Mai sunt si alti care canta in struna propriei afacerii pacalind cat se poate clientela. Spre exemplu: patronul Calin al firmei ~~~~~~ (site-ul forum.telecomenzi). smoking.gif

Edited by releu

Nu-mi pare corecta,o discutie despre cineva,in lipsa persoanei in cauza.Seamana a barfa in forma aceasta,fara ca cel in cauza sa poata raspunde acuzelor,cu argumentele lui.

Aveti perfecta dreptate insa de cele mai multe ori , ca si in justitie , se traieste in "spiritul legii" si nu in "litera legii" dar da Domnule miron1947 , din pct. de vedere moral aveti dreptate .

P.S.-Dar ce domnule numai femeile sa barfeasca ? prankster.gif Era o gluma ! sorry.gif

in "spiritul legii" si nu in "litera legii"

Ce justitie este aceea care asculta pledoaria/argumentele,unei singure parti implicate?

Edited by miron1947

drl, nu stiam povestea asta cu Vasile. Acum am citit-o. Apropo, in ce oras locuiesti ? Ai lucrat cu Vasile ?

Domnu miron, cred ca am exagerat cu acest topic. Nu stiu cine a avut ideea dar cred e bine totusi ce s-a spus.

BAFTA smoking.gif

Edited by releu