Sari la conținut

sunet


alex_91

Postări Recomandate

am formatat pc ul si dupa instalarea xp ului sp2 am intrat la Device manager sa vad ce mai trebuie sa instalez, am vazut ca placa de sunet nu are device, am dat update , s a instalat si am incercat intru un player sa ascult o melodie, nu imi dadea nici o eroare playerul rula dar nu se auzea nimica.

ps:- cand modific rapid volumul din Volume Control se aude un "vajait"

- am incercat cu mai mute playere dar acelasi lucru.

- si data trecuta cand am formatat pc ul sa intamplat lafel dar l am formatat inca o data apoi am instalat tot cd ul de la placa de baza.

-acum daca instalez cd ul de la placa de baza nu se schimba nimik.

va multumesc anticipat!!!

post-631-1243539785_thumb.jpg

Editat de alex_91
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand inca foloseam blestematul de windows pateam la fel , in sensul ca aveam AUDIO ON BOARD si dupa ce instalam driverele de pe cd-ul placii de baza la cel audio imi spunea ca a aparut un conflict cu ceva in genul windows genuine advantage conflict , ori ca driverul audio e out of date , etc. si nu se auzea nimica ! La Dumneavoastra poate fi la fel , insa daca ceva ceva se aude , fasait , pocnet , etc. pot fi posibile probleme electrice - electronice - mecanice la placa , practic nu o problema software ci una hardware !

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand inca foloseam blestematul de windows pateam la fel , in sensul ca aveam AUDIO ON BOARD si dupa ce instalam driverele de pe cd-ul placii de baza la cel audio imi spunea ca a aparut un conflict cu ceva in genul windows genuine advantage conflict , ori ca driverul audio e out of date , etc. si nu se auzea nimica ! La Dumneavoastra poate fi la fel , insa daca ceva ceva se aude , fasait , pocnet , etc. pot fi posibile probleme electrice - electronice - mecanice la placa , practic nu o problema software ci una hardware !

Bafta !

am formatat pc ul din nou flag_of_truce.gif , am bagat cd ul de la placa de baza si am instalat toate driverele si acum merge cu toate ca este acelasi lucru. o zi buna!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock