Sari la conținut

Cumpar trafo. chopper pt.osciloscop E-0104.


cornellito

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 36
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Evident ca merge si la 12V dar mie nu i-mi trebuie transformatorul de retea.Este vorba de trafo. chopper cel pe oala de ferita care genereaza tensiunile de alimentare ale montajului.

 

Evident ca merge si la 12V dar mie nu i-mi trebuie transformatorul de retea.Este vorba de trafo. chopper cel pe oala de ferita care genereaza tensiunile de alimentare ale montajului.

 

 

 

Evident ca merge si la 12V dar mie nu i-mi trebuie transformatorul de retea.Este vorba de trafo. chopper cel pe oala de ferita care genereaza tensiunile de alimentare ale montajului.

post-3860-1235462313_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator dandemai

As dori sa achizitionez un aparat de masura analogic tip MAVO35, MAVO1 sau Ц rusesc.Functionabile.Ma poate ajuta cineva?

Prefer Ц.Accept si sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa achizitionez un aparat de masura analogic tip MAVO35, MAVO1 sau Ц rusesc.Functionabile.Ma poate ajuta cineva?

Prefer Ц.Accept si sugestii.

Fa-ti un topic nou si cere ce ai nevoie nu posta aiurea

Editat de B?RBOS RADU IOAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este oala 35*28.Bobinajul a fost lacuit si sa incins asa de tare incat nu sa mai putut numara nici o spira in afara de primar care era cu sarma de 0,95mm.Oricum nu stau eu sa bobinez.Am vorbit cu un inginer de specialitate si mi-a spus ca este foarte greu sa-l calculez din nou,chiar si ei cand au de facut ceva bobinaje pe oale de ferita se chinuiesc mult pana ies tensiunile pentru ca intra foarte multi factori in calcul.De ex. daca ai doua tensiuni egale de scos si infasurarile sant pe straturi diferite atunci vor avea nr. de spire diferite...etc.Ps. trebuie tinut cont si de faptul ca atunci cand intra in functie chopper-ul frecventa generatorului de comanda se modifica,lucru de care trebuie tinut cont.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma m-a bate gandul sa-mi cumpar altul pentru ca am mare nevoie pentru niste lucrari la scoala.Chiar a-si ruga pe cineva care are unul de vanzare, asa la un pret ca pt. un student, ia-si fi recunoscator.Astept ceva oferte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock