Sari la conținut

condesatoare pt IPA 800

dimisor

Postări Recomandate

condensatoarele trebuie sa fie de 22.000 uf /100V

cumpara 10000uF / 100V - 2x2 bucati.

P.S. Cum ai calculat valoarea de 22000uF, sigur nu iti trebuie o capacitate mai mare...sau mai mica ???

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimisor, ce vrei tu sa alimentezi de iti trebuie o asa filtrare (88 mF) ?

betamax, cred ca nu ai auzit de IPA800 sau nu ai citit denumirea topicului ???

dimisor, e buna alegerea ta cu 4 bucati de 22000uF/100V. Daca nu gasesti la magazine poti sa cumperi 8 bucati de 10000uF/100V.

Atentie!!! Valoarea condesatoarelor din lantul de filtraj se alege in functie de puterea transformatorului si gradul de ondulatie maxim admis a tensiunii redresate. Ce ai spus tu si au spus si cei care comercializeaza IPA800 sunt doar niste valorii orientative a condesatoarelor. Asadar, atentie si ce transformator montezi (la puterea acestuia ma refer).

Link spre comentariu

O sa montez un transformator de 2,5KVA ca sa nu am probleme cu transformatorul . Nu este toroidal pentru ca il scot la un pret fffff ieftin la puterea asta .

Nu cred ca am sa folosesc 8 condensatoare de 10.000uf 100V deoarece nu cred ca ar merge la fel de bine ca si cu cele de 22.000uf 100V . Daca ma poate ajuta cineva raman dator !!!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

• Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock