Sari la conținut

Cum creez un cd boot-abil de windows xp ?


Barbos Radu

Postări Recomandate

Doresc sa creez un disc boot-abil de windows xp pe care sa fie integrate astfel :

 

Windows xp !

 

Service Pack 3 !

 

Discul cu driverele pentru placa de baza !

 

Practic toate astea 3 pe un singur compact disc boot-abil ! Iso probabil , ce si cum fac ?

 

Merci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doresc sa creez un disc boot-abil de windows xp pe care sa fie integrate astfel :

 

Windows xp !

 

Service Pack 3 !

 

Discul cu driverele pentru placa de baza !

 

Practic toate astea 3 pe un singur compact disc boot-abil ! Iso probabil , ce si cum fac ?

 

Merci !

 

salut...parerea mea e ca ar fi bine sa faci cd boot-abil cu windows separat de cel cu drivere pt placa de baza...e mai simplu...asadar introduci cd ''original'' cu windows dai copy cd cu nero...iti face o imagine, bagi cd in cd rw dai burn si e boot-abil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poti apela la un Windows XP SP3 "modificat"... ar spune unii! :flag_of_truce:

 

Radu, incearca totusi sa "cumperi" un Windows "butabil".

 

Am "cumparat" windows xp cu service pack 3 integrat boot-abil , eu as dori sa stiu cum sa integreaz si discul cu driverele placii de baza ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...
cu nlite se poate adauga sp3 in orice imagine de windows xp si se mai pot adauga si update-uri gen internet explorer 7.plus ca se pot face niste setari gen instalare nesupravegheata :D http://www.nliteos.com/ aici gasiti nlite-ul

 

 

nici io nu activez update e porcarie dupa un timp iti apare si windows genuie........mereu cand il bag dau update off

 

 

Pe langa ce a scris colegul de forum mai sus vroiam sa-ti zic sa ai grija la sfarsit sa nu uiti sa bifezi make a ISO file ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock