Sari la conținut

Probleme cu Internet Explorer 7

no_onne
 Share

Postări Recomandate

Folosesc internet explorer 7 si imi tot da o eroare adika *Internet Explorer has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. Please tell Microsoft about this problem. Ce ziceti? care e problema? apare aceasta eroare mai ales cand accesez cooltv.net pentru a ma uita la meciurile de fotbal care nu sunt difuzate pe cablu! Stie cineva care e problema ca ma enerveaza rau de tot, deja nu mai suport? russian_roulette.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu alt browser nu pot viziona meciurile de pe gsp, si daka instalez windowsul deageba il instalez ca tot o sa-mi apara eroarea. exista vreun program care poate sa rezolve aceste probleme? eu chiar nu stiu ce poate fi dar ma gandesc la ceva legat de registri.Voi ce parere aveti?

Link spre comentariu

Credeam ca ati rezolvat problema! scratchchin.gif

Sa o luam nitel de la capat:

1. Ce programe aveti instalate pe calculator ?

2. Ce jocuri aveti instalate pe calculator ?

Va rog sa le enumerati si sa nu scapati nici unul.

Va intreb lucru asta deoarece eroarea care o afiseaza si care ati postat-o mai sus este din cauza unui conflict intre programe. Inainte de a depista "problema" trebuie sa cunoastem terenul si simptomele PC-ului.

Link spre comentariu

Cu alt browser nu pot viziona meciurile de pe gsp, si daka instalez windowsul deageba il instalez ca tot o sa-mi apara eroarea. exista vreun program care poate sa rezolve aceste probleme? eu chiar nu stiu ce poate fi dar ma gandesc la ceva legat de registri.Voi ce parere aveti?

Programele sunt urmatoarele:

1.Ad-aware 6 Personal

2.Adobe Flash Player 10 ActiveX

3.AML Free Registry Cleaner 4.11

3.BitDefender 8 Professional Plus

4.Clean Center v1.33.35

5.Counter-Strike 1.6 cu pach la versiunea 19

6.Foxit Reader

7.Intel Extreme Graphics Driver

8.Mirc

9.Nero 6 Ultra Edition

10.Opera

11.Pc Boster

12.Pixelfusion WMP Plugin 1.6

13.StrongDc 1.00Rc10

14.The KMPlayer

15.TV View Plugin 4.7 Setup

16.VideoLAN VLC media player 0.8.6i

17.Winamp3

18.WinRAR

19.Yahoo Messenger

20.uTorrent

cam astea sunt programele, cum se procedeaza donpetru? astept raspunsuri!

Link spre comentariu

Dezinstalati urmatoarele programe:

1. Ad-aware 6 Personal,

2. AML Free Registry Cleaner 4.11,

3. Clean Center v1.33.35,

4. Pc Boster,

5. The KMPlayer

6. TV View Plugin 4.7 Setup

7. VideoLAN VLC media player 0.8.6i

8. Foxit Reader

"Problema" cred ca este unul din aceste programe de mai sus enumerate. Le dezinstalezi in ordinea de mai sus si pe masura ce dezinstalezi un program verifici functionalitatea Internet Explorer 7, imediat dupa fiecare restat la PC, restart pe care trebuie sa-l faci la fiecare uninstall de program. Daca dupa nenumarate dezinstalari observi ca Internet Explorer 7 "merge" atunci nu mai e nevoie sa dezinstalezi celelalte programe din lista de mai sus(daca au mai ramas).

La urma nu uita sa curati si registri windows-ului dupa o metoda expusa aici:

http://www.tehnium-azi.ro/index.php?showt...t=0&start=0

P.S. Jocuri nu ai instalat ? scratchchin.gif

Link spre comentariu

Aceasta problema in general apare frecvent cand iei un virus de pe net, troian, spireware...s.a.m.d.Revenind la faptul ca nu poti vedea meciurile decat cu IE7,nu este complet adevarat.Sunt solutii si pentru firefox sau chiar opera.Tre sa instalezi un flash player, SopCast Player,VCL player---(Daca doriti sa vizualizati meciul cu Mozilla Firefox, la instalarea playerului VCL bifati si optiunea Mozilla plugin),Real Player si nu in ultimul rand acest plugin->Windows Media Player Firefox Plugin.

Va sugerez sa efectuati o scanare a sistemului.Acea eroare apare si atunci cand accesati un fisier dintr-un folder infectat si banuiesc ca in acel moment pik si explorerul.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Navigare recentă   0 membri

• Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock