Sari la conținut

Masini second hand de afara.

SIG
 Share

Postări Recomandate

Si toate masinile care se vand in Romania nu crezi ca sunt in aceeasi ipostaza prezentata?

Diferenta dintre o masina second hand luata in Romania si una de afara este ca economisesti vre-o 800 - 1000 Eur,adaos-ul romanului bisnitar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Răspunsuri 40
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Toti au dreptate,la mana a doua,pot fi intalnite ambele variante(pacaleala si o afacere convenabila) resursele unui automobil,depind de multi factori,marca,intretinerea,modul si locul unde a fost folosit si cati km,are la bord(in cazul in care sunt reali).Pentru a nu fi pacalit,indiferent de unde este cumparata,este recomandata consultarea unui cunoscator.

Link spre comentariu

Nu ati inteles la ce m-am referit. Cunosc cazuri in care masinile au peste 300.000 km la bord in 18 luni. Si daca proprietarul are grija de masina sa, va fi o afacere profitabila.

@roadrunner, ce ai descris acolo e o masina care a facut 300.000 km in 5 ani, timp in care proprietarul nu s-a obosit sa schimbe dacat uleiul, filtrul de ulei si bujiile.

Link spre comentariu

Adry,

cum sa faca 300000Km in 18 luni?

daca imparti 300000Km / 547 zile = 548Km/zi, la o viteza medie de 75Km/h sunt proximativ 7 ore de condus pe zi, in fiecare zi timp de un an jumate - nici taxiurile nu fac atat pe an (nici un TIR nu face atat in 18 luni)

Aici nu merge cu spaga la verificarea tehnica, daca masina nu are sevice facut regulat nu trece de verificarea tehnica, si e din doi in doi ani verificarea.

Link spre comentariu

Nu stiu de ce nu apreciati masinile facute de Romani.Avem o dacie din86 si merge brici cu care facem uneori si 150km pe zi.Tine,merge daca o intretii si o ingrijesti nu te lasa in drum.Dar am vazut VW in drum cu puntea din spate iesita de sub caroserie.Interesant ca mecanici auto cu care am vorbit,toti tint spre vechea dacie.Apoi pt drumurile noastre io zic ca-s foarte bune. i_am_so_happy.gif :biggrin:

Link spre comentariu

Cum bine zicea Miron, toti au dreptate la topicul asta, e o chestiune de alegere proprie si de bani pana la urma, cred ca e aiurea sa comparam marci de masini si preturi.

R.

Link spre comentariu

Da stiu multi care au incercat sa se hotarasca la Audi/BMW/WV

Chiar si intre aceste marci sunt diferente,eu as opta pentru WV,consuma mai putin,deci si aici poate fi vorba de banii cheltuiti post achizitie.

Link spre comentariu

Miron,

cei din categoria asta nu sufera asa tare din cauza pretului benzinei.

Cred la consum sunt comparabile cele trei marci la acelasi an de fbricatie si capacitate/tip motor, diferentele au devenit de multe ori insesizabile si de scurta durata (niciodata nu o sa inteleg cand cumperi o masina de la dealer WV sau Audi de ce-ti spune ca are si suport de pahar, mi se pare toatal nerelevant, si culmea e optiune)

R.

Link spre comentariu

la consum sunt comparabile cele trei marci la acelasi an de fbricatie si capacitate/tip motor

BMW,are si a avut consumuri superioare,performanta are un pret.

ca are si suport de pahar, mi se pare toatal nerelevant,

La drum lung,apare utilitatea unui suport de pahar(nu pentru alcool).

Link spre comentariu

Vizitator crriss
Chiar si intre aceste marci sunt diferente,eu as opta pentru WV,consuma mai putin,deci si aici poate fi vorba de banii cheltuiti post achizitie.

cine alege intre lexux si jaguar nu se uita la consum. ba chiar din contra cumpara pe cea cu motorul cel mai mare si mai puternic. ultima masina care am cumparat-o consuma cand am cuparat-o noua 6-7 l/100km, acuma daca conduc ceva mai sportiv ajunge la 30-35...

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Navigare recentă   0 membri

• Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock