Sari la conținut

ANUNTURI TEHNIUM AZI


donpetru

Postări Recomandate

Am decis sa mut sectiunea Store a site-ului Tehnium Azi intr-un blog personal (vedeti aici - momentan in constructie) pe care sper sa-l deschid cat mai curand (depinde, de cat de repede lanseaza IPB versiunea 4). Blogul o sa-l deschid ori in limba engleza, ori bilingv (romana si engleza). Am luat aceasta masura din cauza ca, in ultimul an, analizand piata din Romania, sansele de reusita a unui "store" strict pentru zona Romania este destul de redusa (asta tinand cont si de natura produselor care vor fi postate acolo). Deci, din acest motiv am scos din cadrul meniului rubrica Store si am inlocuit acea rubrica cu cea aferenta articolelor, care cred ca va prezenta ceva mai mult interes si va fi accesata mult mai usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, incepand cu ora 16:00 si pana maine dimineata la ora 2:00 se vor efectua operatii de mentenanta la server-ul acestui site web ("upgrade hardware") si in aceasta perioada de timp vor fi aprox. 30 de minute cand site-ul TEHNIUM AZI va fi OFFLINE.

Multumesc de intelegere.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • 2 months later...

In circa 30 minute voi face o actualizare a platformei software a forumului pentru a elimina, printre altele, si problema accesari de catre anumiti utilizatori a Galeriei Foto a site-ului.

Deci, site-ul va fi OFFLINE pentru cateva ore.

 

Multumesc pentru intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

In urmatoarele zile, pana duminica inclusiv, s-ar putea si mai repede, voi trece pe un alt server web cu continutul site-ului, timp in care voi intrerupe activitatea pe website pentru cateva ore cel mult. Deci, intervalul de timp exact nu pot sa vi-l comunic in acest moment. Ideea este ca, deoarece se va trece de la o baza de date hostata pe un server la o alta baza de date hostata pe alt server, pana cand se va actuliza IP-ul pentru noul server, s-ar putea, in acest timp, sa nu puteti accesa site-ul web din anumite zone sau de la anumiti provideri de net. Ma scuz de acum de eventualele neplaceri care vor apare.

Tot in acest timp va recomand sa fiti rezervati in utilizarea mesageriei private a forumului (deci, daca se poate sa nu o folositi).

 

Mutarea e necesara deoarece este nevoie de resurse hardware mai mari care sa permita accesul simultan a mai multor utilizatori pe website.

 

Multumesc pentru intelegere.

NUMAI BINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Scuze pentru faptul ca site-ul a fost offline mai bine de 24 de ore dar am fost nevoit sa actualizez sistemul de operare a server-ului, inclusiv php si server-ul web. Deci a fost nevoie de o mentenanta mai serioasa. Am testat site-ul si nu ar trebui sa fie probleme iar daca apar va rog sa-mi spuneti. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock