Sari la conținut

Auna AMP-Pro1


ionut90

Postări Recomandate

Am fost intrebat de un amic daca se merita sa cumpere asa ceva;

https://www.electronic-star.ro/Auna-AV1-AMP-Pro1-Sing-amplificator-microfon-2-zone_i134534.htm

 

Bineinteles ca eu nu am reusit sa-l conving sa nu-si ia dar vrea sa citeasca si parerile altora!!

 

Ati avut ocazia sa dati capacul jos sa vedeti cum arata sau cu ce e facut un astfel de amplificator cu mixer si egalizator??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ din ce in ce mai multe subiecte de acest gen in diverse site-uri sau forumuri. Cred ca un review asemenea celor postate pana acum de mine s-ar merita la un asemenea "aparat" ca sa se lamureasca toata lumea pe ce da bani, mai exact: calitatea componentelor slaba, lipituri necorespunzatoare (cu fludor de proasta calitate), amplificare de putere mica si cu un management termic de proasta calitate, plastic de doi lei etc. etc.

Asadar, daca detineti un asemenea aparat si doriti sa vedeti un review, va rog sa-l trimiteti la mine, urmand ca transportul retur sa-l achit eu.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auna, Vliodor, Sivite, PW20... de obicei contin un etaj final de 60...80W (construit in varianta stereo), un transformator anemic (cateodata cu o caramida din beton sub el :D ) si un preamplificator cu OP-uri banale. Daca il cumpara cu pana in 100 lei, merita achizitia, sa se joace cu el.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu detin un amplificator de asta ca tare as fi vrut sa vad cum e facut in interior si ce performante are!

La pretul lui...e tentant de achizitionat.

Editat de elco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock