Sari la conținut

Poză

Review MP100.v3

- - - - - recenzie amplificator audio mp100

• Conecteaza-te daca doresti sa raspunzi
5 răspunsuri în acest subiect

donpetru

donpetru

Administrators

• Root Admin
  • 6.924 postari
  • Resedinta:Galati

Un kit electronic binecunoscut conceput de utilizatorul @Marian78 pe bancul de teste "TEHNIUM":

Va rog sa nu-mi cereti schema, aceasta putand fi pusa la dispozitie doar de autorul proiectului, daca doreste asta.

Intentionez cat de curand posibil sa repet testele de mai sus si pe picoscope, ca sa vedem THD si TID-ul cum se prezinta, dar asta cel mai probabil saptamana viitoare.

Va rog sa nu transformati topicul acesta intr-un bazar. Se pot prezenta realizarile voastre cu acest kit cat si observatiile de rigoare, daca exista; deci, doar atat.

Numai bine

Si daca mai aveti alte kituri, le puteti trimite cu posta sau cu o firma de curierat rapid la mine ca sa le testez (transportul fiind suportat de voi). MP100v3 din video urmeaza sa fie folosit ori intr-o boxa activa, cel mai probabil, ori intr-un viitor amplificator audio (ramane de vazut).

• prog ii(le) place mesajul asta

prog

prog

Premium User

• Tehnium Azi
  • 337 postari

Singurul lucru care as critica la cablajele imprimate facute de Marian78, asa cum ati mentionat si in videoclip, nu este functionarea, ci amplasarea pieselor pe suprafata PCBului. La capitolul asta ar trebui sa se mai cizeleze. Piesele trebuie si ele puse cat de cat posibil aliniat, sa-i dai un layout mai profi.

donpetru, am observat acolo un jumper negru, asta nu este pe cablajul original, puteti detalia de ce l-ati montat ?  :scratchchin:

donpetru

donpetru

Administrators

• Root Admin
  • 6.924 postari

Ati vazut bine. Acel jumper l-am montat pentru a separa masa de semnal de cea de putere in ipoteza in care voi atasa si un preu sau chiar corector de ton. E bine sa fie acolo.

donpetru

donpetru

Administrators

• Root Admin
  • 6.924 postari

Si partea a doua (si ultima) care contine masurarea THD, IMD si a raportului semnal zgomot:

• d-david ii(le) place mesajul asta

ionut90

ionut90

Utilizator Tehnician

• Members
  • 272 postari
  • Resedinta:Focsani / New York

Ce tip de radiator ati folosit pentru kitul mp100v3 ??? Daca ati putea sa-mi spuneti un link de unde sa-l achizitionez, va rog!  :hi:

donpetru

donpetru

Administrators

• Root Admin
  • 6.924 postari

Radiatoarele le am de foarte mult timp, de vreo 4...5 ani, le luasem pentru un proiect audio care a fost abandonat intre timp si de abia acum s-a ivit ocazia sa le folosesc. Tin minte ca le-am luat de la tme.eu.

Also tagged with one or more of these keywords: recenzie, amplificator, audio, mp100

0 utilizatori citesc acest topic

0 utilizatori, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

emil.matei.ro Cel mai cuprinzator director romanesc