Sari la conținut

problema statie auto crunch gp1500.2


tucatapan123

Postări Recomandate

Salut tututor!
Ma puteti ajuta cu un sfat si o schema pentru acest model de statie crunch gp 1500.2?
Statia a fost arsa nustiu cum si din ce motive,din cate imi dau seama invertorul si amplificatoarele crred ca au scapat.
In etajele finale sun tranzistori tip35.36,partea de intrare a semnalului si corectie am anulato si am bagat semnal direct in amplificatoare,acestea functioneaza ok fara distorsiuni doar ca la un volum mult mai mic decat ar trebui si pe deasupra se infierbanta 2 rezistente de la un stabilizator de tensiune care nu stiu exact ce alimenteaza,el este situat intre cele 2 amplificatoare.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock