Sari la conținut

Ce kituri electronice v-ati dori sa vedeti in Colectia Tehnium Azi?


donpetru

Postări Recomandate

Referitor la ultima cerinta de mai sus, s-ar putea realiza un PCB comun pentru programare PIC/AVR cu PonyProg care sa fie prezentat in Colectia Tehnium Azi. Cred ca un astfel de cablaj imprimat ar fi mult mai folositor decat un cablaj numai pentru AVR, memorii EEPROM sau PIC. Dar la aspectul asta urmeaza sa ma mai gandesc. Momentan lucrez la ultimul proiect audio din acest an pe care urmeaza sa-l prezint in colectia Tehnium Azi. Dupa aceea vom vedea ce va urma.

 

Numai Bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Un amplificator de putere clasa H cred ca ar prinde bine amatorilor de amplificatoare diy

Eventual si o sursa in comutatie pentru acest modul

 

Cred ca ar prinde bine la public(datorita costurilor de productie raportate la putere)

 

O zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar place si mie sa vad in colectia TH un amplificator audio clasa H dar cand observ pe net ca sunt o gramada de utilizatori care de abia leaga un plus si un minus, stau si ma intreb: oare cati ar face amplificatoare in clasa H. Dar sa vedem ce spune adminul (am auzit ca saptamana asta a fost ocupat cu ceva probleme medicale - sa vedem saptamana viitoare, unde am inteles ca va reveni pe forum. Multa sanatate petrule, stiu ca in perioada asta ai nevoie mai mult decat orice de sanatate). :flag_of_truce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar...Este mai greu de proiectat/construit...iar pentru cei "neavizati" cu atat mai greu...Dar cred ca, cu anumite indicatii poate fi pus la punct un asemenea montaj si de catre un utilizator incepator spre mediu

Noroc..

PS:Sanatate lui DonPetru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as dori un kit de amplificare care sa aibe o putere de 800W-900W in 8 ohm reali pe finali 2sc5200 si 2sa1943 dak se poate posta ar fi super....si tot asa detaliat ca frumosul kit GX800....respect domn petru care ne surprinde de fiecare data cu cate un kit nou. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un amplificator de putere clasa H cred ca ar prinde bine amatorilor de amplificatoare diy

Eventual si o sursa in comutatie pentru acest modul

 

Cred ca ar prinde bine la public(datorita costurilor de productie raportate la putere)

 

O zi buna

V-am raspuns si pe mesageria privata a forumului.

 

Aici as dori sa mai fac cateva completari. Deci, am notat propunerea dvs., dar punerea la punct a unei astfel de solutii necesita timp si bani. Am promis ca in colectia Tehnium Azi, ca anul asta voi mai prezenta un singur kit din domeniu audio (o sa vedeti ce anume la momentul potrivit), atunci o sa ma tin de promisiune iar la urmatorul kit din colectia TH de audio, care va fi cel mai probabil la inceputul lui 2013, voi incerca sa prezint un amplificator audio clasa H sau G cu sau fara SMPS (vom vedea la momentul potrivit). Asadar, anul 2012 va fi pentru colectia Tehnium Azi, un an care nu va contine kituri audio. Vreau sa ma tin de aceasta promisiune si pentru ca electronica nu reprezinta numai audio, sunt alte domenii mult mai vaste, destul de interesate, care prin intermediul unor kituri din colectie, as dori sa fie descoperite si poate aprofundate de tinerii electronisti amatori.

 

@Daniel P, am notat si ideea dvs,

 

Numai Bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock