Sari la conținut

Cum fac o imagine la niste foldere de pe HDD ?


releu

Postări Recomandate

Salut pe toata lumea din nou,

 

Haideti ca m-am impotmolit putin in operarea PC-ului. Ma intereseaza sa-mi spuneti cu ce program as putea sa fac o imagine la un folder de pe HDD. Sa zicem ca in folderul ala sunt mai multe fisiere, un joc spre exemplu. Parca stiam ceva de NERO dar nu stiu cum se face, am gasit doar optiunea de BURN IMAGE, dar nu asta caut!!!!!!!!!!!!! scratch_one-s_head.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu miron, stiam asta, dar eu vreau sa creez imaginea nu sa o desfac pe un CD sau DVD (sau altfel spus sa-i dau burn image)!!!!!!!!!! Sau nu am inteles eu bine!!!!!!!!!!!!!! Ahaaaa.... cred ca stiu ce vreti sa ziceti, numai ca la NERO pe care il am nu am gasit IMAGE RECORDER. Oricum, am gasit pana la urma o optiunea asemenea in POWER ISO si vad ca a functionat. dj.gif

 

Apropo, am incercat sa scriu o imagine a unui joc utilizand optiune Burn Data Disc si Nero nu ma lasa, zice ca nu poate sa scrie imagini ISO mai mari de 2Gb in acest mod. Sa fac imaginea cu extensia .daa sau exista o alta alternativa ??????? cool.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa fac imaginea cu extensia .daa Ce spuneti, o sa mearga ?

Nu stiu de ce nu puteti si nu stiu daca cu extensia respectiva functioneaza,incercati.

P.S.

Acum am incercat si la mine functioneaza si cu ISO.

post-9-1236962571_thumb.jpg

Editat de miron1947
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Am optat pentru DVD. Nu inteleg de ce nu imi da voie sa scriu acest DVD cu o imagine mai mare de 2Gb. Ma gandeam sa fac imaginea cu extensia .daa Ce spuneti, o sa mearga ????? unsure.gif

Incearca cu Nero si alege "Make UDF DVD"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Folosim cookie-uri și tehnologii asemănătoare pentru a-ți îmbunătăți experiența pe acest website, pentru a-ți oferi conținut și reclame personalizate și pentru a analiza traficul și audiența website-ului. Înainte de a continua navigarea pe www.tehnium-azi.ro te rugăm să fii de acord cu: Termeni de Utilizare.

ATENTIE !!! Functionarea Tehnium Azi depinde de afisarea de reclame.

Pentru a putea accesa in continuoare site-ul web www.tehnium-azi.ro, va rugam sa dezactivati extensia ad block din browser-ul web al vostru. Dupa ce ati dezactivat extensia ad block din browser dati clic pe butonul de mai jos.

Multumim.

Apasa acest buton dupa dezactivarea extensiei Adblock