Sari la conținut

Poză

Moldova de dincolo de Prut

- - - - -

• Conecteaza-te daca doresti sa raspunzi
32 răspunsuri în acest subiect

Margot

Margot

Membru

• Members
  • 17 postari
  • Resedinta:.

Cristi, betamax nu cred ca s-a referit ca supusii sunt idioti precum conducatorii. Cel putin analizand literar nu se deduce astfel.
Ca noi suntem in urma cu 100 de ani fata de nemti de exemplu si ca cei din Republica Moldova sunt poate cu 50 de ani in urma noastra,la asta cred ca se referea betamax, este poate o realitate.
Conducatorii nostrii au fost idioti si ai lor cu siguranta, iar ca natii poate ne despart cativa ani de democratie, precum intre noi si nemti de exemplu.
So, no offence.

Uite cu "handicapul" ásta in gàndire cá am fi in urma lor cu 100 de ani nu-i a bine. Avem o minte sclipitoare, gàndim cu càteva secunde inaintea oricárei natii. Doar tráind afará realizezi. Cei de sus, din fruntea tárii sunt rául care mentin tara in umbra neputintei.

roadrunner

roadrunner

Tehnium Azi Expert

• Validating
  • 2.106 postari
  • Resedinta:.

Uite cu "handicapul" ásta in gàndire cá am fi in urma lor cu 100 de ani nu-i a bine. Avem o minte sclipitoare, gàndim cu càteva secunde inaintea oricárei natii. Doar tráind afará realizezi. Cei de sus, din fruntea tárii sunt rául care mentin tara in umbra neputintei.

pai asta-i sport national, cand suntem cei mai destepti cand cei mai prosti, dupa cum ne convine. De fapt nu suntem nici mai prosti nici mai destepti decat alte natii. Multi inca confunda smecheria cu inteligenta.
RR

Joseph

Joseph

Membru

• Members
  • 3 postari
  • Resedinta:Bucharest

pai asta-i sport national, cand suntem cei mai destepti cand cei mai prosti, dupa cum ne convine. De fapt nu suntem nici mai prosti nici mai destepti decat alte natii. Multi inca confunda smecheria cu inteligenta.
RR

"Multi inca confunda smecheria cu inteligenta."

exact,asta este !

0 utilizatori citesc acest topic

0 utilizatori, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

emil.matei.ro Cel mai cuprinzator director romanesc